logo

Co je třeba na focení

dětské a rodinné fotografie fotím většinou na boso, bez ponožek. Přinesete-li si na focení obuv, je nutné, aby byla důkladně umyta a podrážky nezanechávaly sebemenší otisk na bílém papíře. Do fotostudia je třeba mít vlastní přezůvky.

Při fotografování dětí si vezměte s sebou několik jeho oblíbených hraček, aby se dítě během fotografování zabavilo. Při focení nenesu zodpovědnost za vaše děti. Soustředím se především na focení. A proto je nutné, abyste si své děti ohlídali sami.

Na fotografování si přineste více druhů oblečení, abychom mohli doladit barevnou kombinaci. Nejvhodnější je oděv bez potisku, který může na fotkách rušit (pokud tento není součástí Vaší image). Vezměte si, pokud máte, i nějaké zajímavé doplňky – hezký klobouk, korále…, příp. věci, které máte rádi. Nebojte se přinést si na focení různé odvážné nebo extravagantní kousky, které normálně nenosíte. Popusťte uzdu své fantazii.

Pokud nejsme přesně domluveni na stylu fotek, je dobré si s sebou vzít více stylů oblečení jako třeba sportovní, elegantní, sexy, různé spodní prádlo, různé doplňky, min. jedny boty s alespoň 4 cm podpatkem. Dobře vypadají kožichy, svetry, košile, čepice, čelenky, skřipce, boa, vějíře,  džíny, lodičky. Co se nehodí, jsou vytahané obnošené věci.

Při fotografování společného portrétu, je potřeba, aby byly sladěné barvy i styl oblečení. Ideální oblečení pro společný rodinný portrét s dětmi jsou rifle a bílá nebo černá tílka, trika a topy nebo halenky a košile stejné barvy.

Pokud budeme fotit akty, je dobré vzít si na cestu volnější oblečení a hlavně volnější spodní prádlo a ponožky (otlaky od oblečení mizí velmi pomalu a na fotografiích nevypadají dobře).